Hra o láske

Správa o tom, bez čoho sa dá byť, ale bez čoho sa nedá žiť

Autor hry a textov piesní: Stanislav Štepka
Réžia: Ondrej Spišák
Hudba: Peter Mankovecký
Scéna: František Lipták
Kostýmy: Peter Čanecký

V Štepkovej Hre o láske, ktorá má vari najbližšie k poetickej komédii, hovoríme o jedinej téme – večnej a nekonečnej – o láske v tých najrôznejších podobách. Na scéne vyrozprávame životné príbehy lásky troch dôchodcovských manželských párov: dvojice rozhlasových pracovníkov a ich syna, trpko-smiešne osudy hluchej krajčírky a jachtavého drevorubača a v piesňovej podobe predstavíme štyridsaťročnú kariéru dvojice spevákov, ktorá nás bude sprevádzať piesňami o láske nielen svojimi osudmi, ale i módnym rytmom šiestich desaťročí. Osudy nebudeme rozprávať chronologicky, ale spätne, dozadu – od dôchodkového veku až po roky detstva a života rodičov.

Životnými príbehmi, v ktorých kľúčovú úlohu hrá láska, chceme hovoriť o tom, že svet sa mení, a dosť často vlastne všetko okolo nás, ale láska, chvalabohu, pretrváva a stále je tou najdôležitejšou a najvyššou ľudskou métou a hodnotou. Samozrejme, v našom poetickom a humornom rozprávaní o láske bude reč aj o neláske, ktorá lásku tak často a trpko sprevádza.

Hrajú: Stanislav Štepka, Soňa Norisová, Maruška Nedomová, Mojmír Caban, Lujza Schrameková alebo Lenka Barilíková, Kristína Farkašová alebo Lucia Bugalová, Csongor Kassai alebo Richard Felix, Kamil Mikulčík alebo René Štúr, Milan Šago

 

Premiéra: 4. a 5.februára 2005 v Radošinskom naivnom divadle

Fotogaléria———- Napísali o hre