Nesladím

Veselá balada o šťastí

Autor hry a textov piesní:Stanislav Štepka
Réžia: Juraj Nvota
Hudba: Peter Mankovecký
Scéna a kostýmy: Mona Hafsahl

Východiskovým príbehom pre nášho autora bola autentická skúsenosť s istou rodinou a najmä so ženou, čo sa rozviedla s mužom a cestou zo súdu si podala na pošte tiket, na ktorý vzápätí vyhrala milión eur. Pri podrobnejšom skúmaní tohto trpkého, autentického príbehu a osudu sa objavili a autorovi ponúkli mnohé nové a celkom nečakané humorné a smutno-smiešne súvislosti, ale začali sa črtať aj nevídané či zložité cesty a riešenia za nevyspytateľným ľudským šťastím.

Stanislav Štepka hru nazval Nesladím, čo je celkom presná charakteristika tejto jeho pomerne trpkej, ale aj najsúčasnejšej slovenskej komédie, či ako ju autor nazval „balady o šťastí“. Nesladím je druhou časťou voľnej trilógie RND mapujúcej našu súčasnosť (Mám okno, Nesladím, Len tak prišli), ktorou Radošinské naivné divadlo chce svojím známym humorným a poetickým videním podať ďalšiu naivno-reálnu správu o tom, akí sme a ako tu žijeme na prahu nového tisícročia.

Hrajú: Stanislav Štepka, Lujza Garajová – Schrameková alebo Andrea Marek Martvoňová, Maruška Nedomová, Petra Humeňanská alebo Lucia Bugalová, Marcela Vilhanová, Michal Kubovčík, Richard Felix, Mojmír Caban, Juraj Haško, Vladimír Svítek a Ladislav Hubáček

Premiéra: 28. októbra 2010 v Radošinskom naivnom divadle

Napísali o hre